چهارشنبه, 06 مرداد 1400
You are here:

انتخاب قالب

اطلاعات سایت

اعضا : 4781
محتوا : 302
بازدیدهای محتوا : 1003682

اوقات شرعیجستجو

Loading
تشرف حاج سيد احمد اصفهاني خوشنويس PDF نامه الکترونیک
نوشته شده توسط امیر رحمانی   
شنبه ۰۶ مهر ۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۰۳
حـاج سـيـد احـمـد اصفهاني ، معروف به خوشنويس ، كه از مهاجرين شهر سامرا در زمان ميرزاي شـيـرازي بـود و بـه هـمراه عالم عامل حاج ملا محمد علي سلطان آبادي به حج مشرف شده بود، فرمود: در آن سفر چون وارد مكه معظمه شديم چند شتر را براي رفتن به مني از شخص شترداري كه نامش صالح بود و به همين مناسبت به او صالح جمال مي گفتند، اجاره كرديم .
وقـتـي شـتـرها را از خارج شهر آوردند، يكي از آنها مفقود شده بود.
او حجاج را سواركرد و ايشان رفتند و گفت : بگذاريد حجاج بروند، من يك شتر مي فرستم كه شما رابدون تاخير و معطلي ببرد.
من تنها ماندم و در خانه اي كه منزل كرده بودم ، جز يك پيرزن كه او را به خاطرحفاظت در آن جا گـذاشـتـه بودند كسي نماند، لذا من تنها و محزون و غمگين بدون اين كه چاره و علاجي داشته باشم ، ماندم ضمنا من در خانه مطوف خود (راهنما) سيدجليل ميرزا ابوالفضل شيرازي ، در طبقه چـهـارم مـنـزل سـكونت داشتم .
بر در خانه منتظر شتربان بودم كه الان شتري را مي فرستد و به حـجـاج ملحق مي شوم تا اين كه آفتاب غروب كرد و شب تاريك شد.
در آن وقت از پيرزن خواستم كـه بـه خـانـه صالح جمال رفته و خبري بياورد و گفتم : يك ليره عثماني به خاطر اين كار به تو مي دهم .
قبول نكرد و گفت : اگر هزار ليره هم بدهي خانه را رها نمي كنم .
بـا شـنـيدن اين جواب حال زار و رسوايي دنيا و آخرت مرا گرفت ، زيرا حج من استيجاري بود.
به هـمـيـن دلـيـل به بالاي بام رفتم و گريه زيادي كردم و بر روي خاك به سجده افتادم و التجاء و استغاثه به حضرت صاحب الامر عجل اللّه تعالي فرجه الشريف نمودم .
ناگاه مردي را ديدم كه شكل شـتـردارهـا بـود و در خـانـه ايـستاده و با او شتري است .
آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۱۷
ادامه مطلب...
 
معجزات امام زمان(ع) -1 PDF نامه الکترونیک
نوشته شده توسط آيت‌الله سيدهاشم حسيني بحراني   
يكشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۳۶
گوشه اي از خزانه علم امام (ع)
در كودكي سعد بن عبدالله قمي مي‌گويد : اشتياق فراواني به گردآوري كتب حاوي علوم مشكله و نكات ريز آنها داشتم و درباره كشف حقايق از درون آنها بسيار تلاش مي كردم . آزمند حفظ موارد خطا و اشتباه آنها بودم و مسائل علمي را كه برايم حادث مي شد به آساني به كسي بازگو نمي كردم و نسبت به مذهب اماميه (تشيع) تعصبي خاص داشتم . از راحتي و آرامش گريزان و همواره به دنبال بحث و مجادله (بامخالفان) بودم و فرق مخالفت اماميه را نكوهش مي‌كردم و معايب پيشوايانشان را آشكارا بيان و از آن پرده دري مي كردم، تا آنكه روزي گرفتار فردي ناصبي (اهانت كننده به حضرات ائمه (ع)) شدم كه در منازعه عقيدتي سخت گيرتر و در دشمني كينه توزتر و در جدال و مخاصمه تندتر و در سخن بدزبان‌تر و در پيروي از باطل، از تمام كساني كه تا آن وقت ديده بودم متعصب‌تر بود. سعد مي گويد: با حيله‌اي خود را از دستش رهانيدم ، ولي اندرونم از خشم لبريز بود و مي خواست جگرم از غصه پاره شود . پيش از اين نيز طوماري تهيه كرده بودم و در آن چهل و چند مسئله دشوار را كه پاسخ دهنده اي برايش نيافته، نوشته بودم و مي خواستم آنها را از عالم شهرمان-احمد بن اسحاق كه نماينده حضرت امام عسكري (ع) بود، بپرسم .
آخرین به روز رسانی در شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۰۸:۰۲
ادامه مطلب...
 
سخنانی از امام صادق (ع) PDF نامه الکترونیک
نوشته شده توسط امیر رحمانی   
يكشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ ساعت ۱۰:۲۱

امام صادق (عليه السلام) در تأويل آيه شريفه «امن يجيب المضطر اذا دعاه و يكشف السوء و يجعلكم خلفاء الارض (سوره نمل آيه 62) فرمودند: نزلت فى القائم من آل محمد عليهم السلام هو والله المضطر اذا صلى فى المقام ركعتين و دعاالله فأجابه و يكشف السوء و يجعله خليفة فى الارض

اين آيه درباره امام قائم (عليه السلام) نازل شده و او به خدا سوگند همان مضطرى است كه وقتى در مقام (كنار كعبه) دو ركعت نماز مى خواند و بعد از خدا طلب مى كند و پروردگار هم دعايش را مستجاب نموده و كشف سو مى نمايد و او را خليفه و رهبر روى زمين قرار خواهد داد.

تفسير قمي ، ج 2 ، ص 129، بحار الانوار ج 51، ص 48، ح 11

----------------------

من اقر بالائمة من آبائى و ولدى وجحد المهدى من ولدى كان كمن اقر بجميع الانبياء و جحد محمداً صلى الله عليه و آله نبوته

هر كه به امامان از نياكان و فرزندانم معتقد باشد و مهدى از فرزندانم را انكار كند، همانند كسى است كه به همگى پيامبران معتقد باشد و محمد (صلى الله عليه وآله وسلم) را انكار كند.

اكمال الدين، ص 338 ، ح 12 ؛ بحار الانوار، ج 51 ، ص

----------------------

من سرّه أن يكون من أصحاب القائم، فلينتظر وليعمل بالورع و محاسن الاخلاق و هو منتظر فان مات و قام القائم بعده، كان له من الاجر مثل اجر من أدركه، فجدوا و انتظروا هنيئاً لكم ايتها العصابة المرحومة

هر كه دوست دارد از ياران قائم باشد بايد انتظار كشد و از گناه پرهيز كند و بر اخلاقى نيكو باشد در حالى كه منتظر است. پس اگر چنين كسى پيش از قيام قائم درگذرد، او را پاداشى باشد مثل پاداش كسى كه قائم را درك كرده باشد. پس كوشش كنيد و انتظار كشيده كه گوارايتان باد اى گروه مورد رحمت.

غيبت نعماني ، ص 200 ح 16 ؛ اثبات الهداة، ج 3 ص 536 ، ح 488 ؛ بحار الانوار ، ج 52، ص 140، ح 50

----------------------

لو أدركته لخدمته أيام حياتى

اگر مهدى (عليه السلام) را درك مى كردم، تمامى روزهاى عمرم را به خدمت او مى پرداختم.

عقد الدرر ص 212؛ بحار الانوار، ج 51 ، ص 148، ح 22

----------------------

آخرین به روز رسانی در سه شنبه ۰۳ شهریور ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۴۵
 
عقيده بهائيت در مورد خاتميت PDF نامه الکترونیک
نوشته شده توسط بهائیت   
دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۸ ساعت ۱۴:۵۹

قرآن مي فرمايد: «ما کان محمد ابا احد من رجالکم و لکن رسول الله و خاتم النبييّن»(1) محمد پدر هيچيک از شما نيست، بلکه وي رسول خدا و خاتم پيامبران است.» بهائيان معتقدند:که اين آيه دلالت بر خاتميت پيامبر ندارد، چون واژه خاتم به معني انگشتري نيز آمده است و شايد در اين آيه نيز همين معني (انگشتري) منظور باشد. پاسخ اين است که خاتم به معناي وسيله ختم کردن و پايان دادن است.(2) و انگشتري هم از اين جهت خاتم ناميده شده که بوسيله آن، نامه و مانند آن را ختم و مهر مي کرده اند. در عصر نزول اسلام، مهر افراد، نگين انگشتر آنان بوده که با آن نامه ها را مهر مي کردند به نشانه اينکه پيام به پايان رسيده است. با توجه به اين نکته، مفاد آيه فوق اين است که با آمدن پيامبر اسلام، طومار نبوت و پيامبري مهر پايان خورده و پرونده نبوت بسته شده است.

آخرین به روز رسانی در دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۰۶:۵۸
ادامه مطلب...
 
آيا ما خود را براي آن روزگار آماده ساخته ايم؟ PDF نامه الکترونیک
نوشته شده توسط خدامراد سليميان   
چهارشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۸۸ ساعت ۱۳:۵۹
تحقق انقلاب عظيم حضرت مهدي(عج) به عنوان بزرگ ترين تحولي است كه بشر در حيات خود خواهد ديد. اين واقعه بزرگ بر پايه هايي استوار است كه از مهم ترين آنها فراهم آمدن ياران، همراهان وهمرزماني است كه تا پاي جان براي اجراي اهداف آن حضرت از پاي ننشينند.‍ بازشناسي اين عوامل ما را به شناخت آن حكومت سترگ نزديك تر خواهد كرد. آنگاه خويشتن را با آن شرايط و ويژگيها محك خواهيم زد و از خود خواهيم پرسيد: آيا ما خود را براي آن روزگار آماده ساخته ايم؟ شايد آن روز، همين فردا باشد. با فهم اين ويژگيها درخواهيم يافت كه پاي رفتن اين راه را داريم يا خير؟ و در آن روز موعود و در هنگامه نبرد حق با باطل در كدامين جبهه قرار خواهيم گرفت؟ با گذري در بوستان كلام معصومان(ع) اين ويژگيها به خوبي فراروي ما قرار خواهد گرفت. برخي از ويژگيهاي ياران آن موعود امتها از اين قرار است: - شناخت پروردگار خداوند متعال فلسفه اساسي آفرينش انسانها را عبادت و بندگي معرفي فرموده است. در آنجا كه مي فرمايد: (و ما خلقت الجن والانس الاليعبدون)1 «جن و انس را جز براي اينكه عبادت كنند خلق نكردم.»
آخرین به روز رسانی در شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۱۶
ادامه مطلب...